Ełk atrakcje

Niewątpliwie jest to największe miasto w krainie Pojezierza Mazurskiego. Założone przez Zakon Krzyżacki i aż do końca ostatniej wojny zamieszkiwane przez Prusów. Jedną z głównych atrakcji Ełku jest polowanie w okolicznych, rozległych lasach.

Atrakcje w Ełku to niewątpliwie zasługa dynamicznie rozwijającej się społeczności

Miasto to dzięki niezwykłemu potencjałowi i pracy mieszkańców obecnie jest 3 miastem pod względem liczby mieszkańców na Mazurach. Zdecydowanie otwarta postawa mieszkańców sprawia, że życie w tym mieście jest prawdziwą przyjemnością – nawet dla tych, którzy nie mówią w języku polskim. Przy odrobinie szczęścia można tu nawet otrzymać pomoc przez niemieckojęzycznych Mazurów. Ciepło i gościnność są bardziej widoczne na Mazurach, niż na obszarach przygranicznych lub w takich miastach, jak Gdańsk czy Warszawa.

Ełk atrakcje to:

  • bogata baza noclegowa;
  • zabytki, historyczne miejsca;
  • atrakcje kulturalne (są tutaj organizowane wydarzenia na skalę całego regionu);
  • atrakcje przyrodnicze;
  • wysokiej klasy restauracje oraz hotele.

Warto w tym miejscu skorzystać z przejażdżki koleją wąskotorową, wypożyczyć łódź nad wodą lub kajaki i wybrać się na dłuższą wycieczkę. Dzięki wielu połączeniom z rzekami i strumieniami w mieście są świetne możliwości do uprawiania turystyki wodnej.

Historia miasta Ełk oraz krzyżackiego zamku

Ełk to miasto w północno-wschodniej części Polski. Położone jest pomiędzy wieloma jeziorami i terenami zalesionymi, co sprawia, że widoki w okolicy są niesamowite. Miasto zostało założone nad brzegiem Jeziora Ełckiego, stąd jego nazwa. Pierwsza wzmianka o nim znajduje się w dokumentach historycznych. Miasto założono w 1425 roku, a prawa miejskie zostały nadane w 1445 roku. Zamek Krzyżacki w Ełku powstał w latach 1398 - 1406, pod nadzorem Urlicha von Jungingen. Jest zamkiem znajdującym się w Polsce i jest jedną z najważniejszych twierdz krzyżackich. Pierwsza, drewniana wersja została zniszczonej przez wojska litewskie podczas bitwy. Zamek miał za zadanie chronić przed atakami ze wszystkich stron, a także kontrolować dostęp do ełckiego portu. Został również zaprojektowany do obrony przed ewentualnym buntem mieszczan.

Legenda związana z zamkiem głosi, że na dnie jeziora jest tunel łączący zamek z miastem. Tunel biegł wzdłuż strumienia wody i można było do niego wejść przez otwór w kamiennej ścianie.

Zapraszamy do zapoznania się z wyczerpującą listą wszystkich lokalnych atrakcji w Ełku.

Filtruj