Skansen pszczelarski w Ełku

Niedaleko zabytkowej Kolejki Wąskotorowej, znajduje się skansen pszczelarski Pana Lucjana Różyckiego, znanego ełckiego kolejarza.

Skansen zachwyca swoich przybyszów oryginalnymi eksponatami, takimi jak: stare ule, narzędzia pracy bartnika i pszczelarza, czy kuszki. Każdy ul jest unikalny, został wydrążony z pnia drzewa lub przygotowany przez Matkę Naturę, a następnie artystycznie przyozdobiony swoistą rzeźbą lub bujnym słomianym dachem. Zgromadzone w ełckim skansenie zbiory prezentują sztukę i pracę bartnika od pierwotnych metod po współczesne. Oczywiście ze względu na bezpieczeństwo zwiedzających w skansenie nie ma pszczół!

Wykonanie bajecznych rzeźb wymagało zapewne wielu godzin pracy i niesamowitego artystycznego talentu. Wiele z nich to prawdziwe zabytki, zachowane w świetnym stanie, liczące po kilkadziesiąt lat.

Oprócz pszczelarskich zabytków, jest tam również ptasie zoo z wieloma odmianami gołębi czy kogutów. Każdy może przekonać się na własnej skórze, że zwierzęta gospodarcze, to nie tylko chodzące jedzenie, lecz również piękne, barwne stworzenia.

Warto po zwiedzaniu odwiedzić pobliską Kolejkę Wąskotorową, wybudowaną w latach 1910 – 1917 i skorzystać z podróży do przeszłości!

Informacje dodatkowe

Miejscowość

Ełk

Zwiedzanie

Dla dzieci, Muzeum

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Skansen pszczelarski w Ełku”

ul. Wąski Tor 1, 19-300 Ełk