Czarter Węgorzewo

Węgorzewo, to pierwsza, a dla niektórych ostatnia, przystań na Mazurach. Zlokalizowana na północy, zachęca żeglarzy do rejsów przez wody Mamr Północnych do portu, zlokalizowanego w centrum miasta, gdzie znajdziemy bogatą ofertę czarter jachtów Węgorzewo.

Pierwsze wzmianki o Węgorzewie pochodzą z XIII w. jako osada Zakonu Krzyżackiego. W XVIII wieku miasto stało się jednym z najważniejszych portów na Mazurach i ważnym punktem eksportu zboża dla handlu z Rosją. Populacja Węgorzewa zawsze była zróżnicowana, ponieważ stanowiła przystanek dla karawan jadących z Prus na Rosję lub Polskę. Dziś Węgorzewo jest nadal ważnym portem, a jego populacja wynosi około 12 000 osób. Miasto słynie z rozbudowanej infrastruktury rowerowej oraz sieci firm zajmujących się sportami wodnymi. Warto zapoznać się ze wszystkim atrakcjami w Węgorzewie.

Czarter łodzi w Węgorzewie: żaglówki, jachty motorowe oraz szybkie motorówki

Węgorzewo to niewielka miejscowość w północno-wschodniej Polsce przy granicy z Rosją, będąca bazą wypadową do żeglugi szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Miasteczko nazywane było Bramą Mazur, ponieważ jest idealnym punktem rozpoczęcia rejsów po Mazurach. Miasto leży na skraju Pojezierza Mazurskiego, z pięknym widokiem na jezioro Mamry i które co roku przyciąga rzesze żeglarzy. Miasto od dawna jest popularne wśród żeglarzy polskich, niemieckich i rosyjskich. Czarter jachtów w Węgorzewie jest tutaj niezwykle popularny, a zwłaszcza wynajem łodzi motorowych, których z każdym rokiem przybywa na Mazurach.

Północ Mazur, można traktować jako start przygody, albo cel rejsu. Jeżeli czarter Węgorzewo jest nam już dobrze znany, wówczas jacht możemy wynająć z innych miejscowości na szlaku.

Wynajem houseboat Węgorzewie - duże, wygodne jachty bez patentu

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie wolą wynajmować większe jachty, tzw. houseboaty, niż mniejsze łodzie. Przede wszystkim wygodniej i standard jest zbliżony do hotelowego. Po drugie, ma więcej przestrzeni, w której możesz odpocząć i spędzić czas z rodziną lub przyjaciółmi. Po trzecie, łodzie typu houseboat łatwiej znaleźć w pobliżu najpopularniejszych miejscowości turystycznych, takich jak Węgorzewo. Po czwarte, można je wypożyczyć bez patentu, ponieważ uważa się je za łodzie mieszkalne, a nie statki lub szybkie motorówki. Na naszej stronie jest dedykowana strona z ofertą houseboat w Węgorzewie i nie tylko.

Filtruj