Kętrzyn atrakcje

Krzyżacka przeszłość miasta przetrwała w formie murowanego zamku z XIV w., jedna z ważniejszych atrakcji Kętrzyna. Dziś jest tam Muzeum Regionalne z historycznymi eksponatami, m.in. pruski kamień przypominający scytyjskie postacie Azji Środkowej, stare zdjęcia Rastenburga, czy piękne stare stroje mieszkańców.

Typowe atrakcje w Kętrzynie, których nie możemy ominąć

Kętrzyn atrakcje, to przede wszystkim kwatera Hitlera w Gierłoży, do której przybywają setki osób dziennie poza sezonem i niezliczona ilość podczas wakacji. Warto również odwiedzić przepiękną barokową bazylikę w Świętej Lipce i zapoznać się z jej cudowną historią. Ciekawostką jest, że na początku XIX w. zamierzano utworzyć w Prusach Wschodnich osobną prowincję mazurską, której stolicą miał być Kętrzyn! Słynie on również z ciekawych historii o cudach oraz widzeniach, jakie przydarzyły się nad jego nieboskłonem (UFO, czy latające pociągi). Zapraszamy do eksploracji atrakcji w Kętrzynie!

Historia miasta Kętrzyn, dawne dzieje

Kętrzyn to miasto w północno-wschodniej Polsce. Położone jest w województwie warmińsko-mazurskim, Jest to malownicze miasto z wieloma jeziorami i lasami. Miasto słynie również z bursztynowej biżuterii, którą można znaleźć w wielu sklepach w całym mieście.

Kętrzyn ma długą i bogatą historię. Pierwsza wzmianka o nim pochodzi z XII wieku, kiedy jako część Prus znajdowała się we władaniu Krzyżaków. Nazwa miasta oznacza „zielone”, co najprawdopodobniej nawiązuje do jego położenia w pobliżu lasów. Miasta regionu otrzymywały w owych czasach prawa miejskie od księcia Konrada I mazowieckiego. Kętrzyn był miastem królewskim, kiedy to znalazł się w granicach Prus, a później Niemiec. Po zakończeniu II wojny światowej powrócił na tereny Polski pod sowiecką kontrolę do 1990 roku. Kętrzyn będąc w granicach Polski stale się rozwija.

Filtruj