Czarter Giżycko

Giżycko to mazurska miejscowość turystyczna położona pomiędzy jeziorami Niegoci, Kisjano i Tałty. Położenie miasta zachęca do żeglowania, wędkowania i wszelkich innych sportów wodnych, zatem czarter jachtów oraz houseboat w Giżycku jest niezwykle popularny.

Giżycko to miasto w północno-wschodniej Polsce, otoczone licznymi jeziorami. Liczy około 30 000 osób i jest ważnym ośrodkiem turystycznym na Mazurach.

Miasto jest także ważnym węzłem kolejowym, z torami biegnącymi na zachód do Olsztyna, na południe do Ełku. A także centrum komunikacyjnym dla Węgorzewa, Gołdapii, czy Mikołajek. Giżycko jest także siedzibą powiatu giżyckiego, należącego do województwa warmińsko-mazurskiego. Turyści znajdą szereg atrakcji w Giżycku, w tym muzea i galerie, a także wiele restauracji i kawiarni. W malowniczym historycznym centrum miasta znajduje się wiele zabytkowych budynków z XVI-XIX wieku. Rynek Starego Miasta otoczony jest kilkoma zabytkowymi kamienicami, w tym Ratuszem Staromiejskim z renesansową wieżą.

Czarter jachtów Giżycko - centrum żeglarstwa na Mazurach

Wiele firm oferuje czarter jachtów i wynajem łodzi w portach w Giżycku, ponieważ wiedzą, że Giżycko jest idealną bazą wypadową dla żeglarzy - centrum szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Aby przedostać się z Mamr Północnych na południe w stronę Mikołajek, zawsze musimy przepłynąć przez kanały w Giżycku, czy to będzie kanał Łuczański, czy kanał Grunwaldzki i tak zachaczymy o aglomerację opisywanego miasta.

Czarter jachtu motorowego to najlepszy sposób na poznanie piękna Giżycka. Jachty motorowe dostępne są w różnych rozmiarach i modelach, dzięki czemu możesz wybrać ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Oferują więcej miejsca niż zwykła łódź i mają też większe silniki. Czarter jachtu Giżycko to świetny sposób na spędzenie weekendu. Możesz cieszyć się piękną scenerią polskich jezior, rzek i wybrzeży. Usługa czarteru w Giżycku dostępna jest przez ok. 6 miesięcy od kwietnia, aż do października, więc nie musisz martwić się o pogodę, ponieważ każda pogoda jest dobra na Mazury! Zapraszamy do oferty:

Wygodne łodzie do wynajmu na cały tydzień, czyli houseboat Giżycko

Houseboat, to nic innego, jak łódź mieszkalna, która pretenduje do posiadania wszystkich cech domu. Łodzie motorowe w Giżycku, typu houseboat są zwykle używane jako dom wakacyjny lub wypoczynkowy i mogą być wynajmowane lub posiadane przez każdego turystę, nawet nieposiadającego patentu sternika motorowodnego. Houseboat'y w Giżycku są niezwykle popularne - można jeznaleźć na jeziorach i rzekach, zatem zobaczymy je nawet w dużych, głębokich mazurskich basenach wodnych. Głównymi materiałami do budowy łodzi mieszkalnych są drewno, stal i włókno szklane.