Czarter Giżycko

Giżycko to mazurska miejscowość turystyczna położona pomiędzy jeziorami Niegoci, Kisjano i Tałty. Położenie miasta zachęca do żeglowania, wędkowania i wszelkich innych sportów wodnych, zatem czarter jachtów Giżycko oraz wynajem houseboat jest tu niezwykle popularny.

Giżycko to miasto w północno-wschodniej Polsce, otoczone licznymi jeziorami. Liczy około 30 000 osób i jest ważnym ośrodkiem turystycznym na Mazurach. Dlatego czarter jachtów Giżycko jest tutaj wyjątkowo popularny.

Miasto jest także ważnym węzłem kolejowym, z torami biegnącymi na zachód do Olsztyna, na południe do Ełku. A także centrum komunikacyjnym dla Węgorzewa, Gołdapii, czy Mikołajek. Giżycko jest także siedzibą powiatu giżyckiego, należącego do województwa warmińsko-mazurskiego. Turyści znajdą szereg atrakcji w Giżycku, w tym muzea i galerie, a także wiele restauracji i kawiarni. W malowniczym historycznym centrum miasta znajduje się wiele zabytkowych budynków z XVI-XIX wieku. Rynek Starego Miasta otoczony jest kilkoma zabytkowymi kamienicami, w tym Ratuszem Staromiejskim z renesansową wieżą.

Czarter jachtów Giżycko – centrum żeglarstwa na Mazurach

Wiele firm oferuje czarter jachtów i wynajem łodzi w portach w Giżycku, ponieważ wiedzą, że Giżycko jest idealną bazą wypadową dla żeglarzy – centrum szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Aby przedostać się z Mamr Północnych na południe w stronę Mikołajek, zawsze musimy przepłynąć przez kanały w Giżycku, czy to będzie kanał Łuczański, czy kanał Grunwaldzki i tak zachaczymy o aglomerację opisywanego miasta.

Czarter Giżycko to najlepszy sposób na poznanie piękna tego miasta. Jachty motorowe dostępne są w różnych rozmiarach i modelach, dzięki czemu możesz wybrać ten, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Oferują więcej miejsca niż zwykła łódź i mają też większe silniki. Czarter jachtu Giżycko to świetny sposób na spędzenie weekendu. Możesz cieszyć się piękną scenerią polskich jezior, rzek i wybrzeży. Usługa czarteru w Giżycku dostępna jest przez ok. 6 miesięcy od kwietnia, aż do października, więc nie musisz martwić się o pogodę, ponieważ każda pogoda jest dobra na Mazury!

Wygodne łodzie do wynajmu na cały tydzień, czyli houseboat Giżycko

Houseboat, to nic innego, jak łódź mieszkalna, która pretenduje do posiadania wszystkich cech domu. Łodzie motorowe w Giżycku typu houseboat są zwykle używane jako dom wakacyjny lub wypoczynkowy i mogą być wynajmowane lub posiadane przez każdego turystę, nawet nieposiadającego patentu sternika motorowodnego. Houseboat’y w Giżycku są niezwykle popularne – można jeznaleźć na jeziorach i rzekach, zatem zobaczymy je nawet w dużych, głębokich mazurskich basenach wodnych. Głównymi materiałami do budowy łodzi mieszkalnych są drewno, stal i włókno szklane.

Filtruj