Mrągowo atrakcje

Pierwsza osada została założona na wyspie Jeziora Czos, ówczesnych ziemiach plemienia Galindów. Miejscowość znana z corocznego Pikniku Country szczyci się dobrze rozbudowaną infrastrukturą turystyczną – zapraszamy do atrakcji w Mrągowie.

Co roku tłumy zjeżdżają do Mrągowa, korzystając z mnóstwa atrakcji

Mrągowo to jedno z najpiękniejszych miast Pojezierza Mazurskiego. Położone jest w pobliżu 3 jezior oraz rozległych lasów i pól. Miasto nie posiada za wiele zabytków. Stanowi za to doskonałą bazę dla wszelkich wycieczek i obozów. Malownicze jeziora Czos i Juno oraz otaczające je wzgórza (Wzgórze Kościuszki – wzniesienie nad brzegiem jeziora Czos i wzgórze Czterech Wiatrów – na półwyspie tego jeziora) dają możliwości pięknych widoków na miasto i okolicę. W miejscowości głównymi atrakcjami jest miasteczko Country Mrongoville, muzea oraz słynny amfiteatr nad jeziorem. Można tu również aktywnie uprawiać turystykę wodną lub leniwie wypoczywać w lokalnych resortach SPA.

Wśród istotnych zabytków miasta musimy wyróżnić:

  • Ratusz miejski z I połowy XIX w.
  • Strażnicę Bośniacką z XVIII w.
  • Cerkiew prawosławną z 1895 r., powstała początkowo jako bożnica żydowska
  • Starą Chatę - żydowskie zakłady szewskie i krawieckie
  • Kamienice w centrum miasta Mrągowo
  • najstarszą aptekę w województwie, czyli Apteka "Pod Orłem" z 1829 r.

Osada Galindów, pruskie ślady w miasteczku Mrągowo

Mrągowo to miasto w północnej Polsce. Znajduje się na terenie dawnych pruskich plemion Galindów. Pierwsza pieczęć miasta pochodzi z 1348 roku, gdy nazwa miasta jeszcze brzmiała: Sensburg.

Miasto zostało założone przez Krzyżaków, których wielki mistrz Konrad von Jungingen nadał miastu prawa miejskie. Herb mistrza krzyżackiego (niedźwiedzia łapa na białym tle) na dobre zagościł w herbie Mrągowa. Nazwa najprawdopodobniej pochodzi od staropolskiego słowa „mrąg” oznaczającego „mgłę”, którą mogły wywołać pobliskie bagna lub jeziora.

Na naszym portalu promujemy Mrągowo atrakcje - koniecznie poznaj te najlepsze!

Filtruj