Kajaki Giżycko Węgorzewo

Kajaki w Giżycku, wypożyczalnia w Węgorzewie

Kajakiem po Sapinie, czyli eksploracja mazurskiej fauny i flory – jedna z większych atrakcji, znajdujących się w okolicy Giżycka i Węgorzewa.

Żeby wyruszyć na spływ kajakowy rzeką Sapiną potrzeba bardzo niewiele, wystarczą jedynie chęci. Przez resztę przeprowadzi Was firma kajakowemazury.pl.

Na swojej stronie prezentują trzy trasy spływu:

 1. Jez. Gołdopiwo – Jez. Święcajty
 2. Śluza Przerwanki – Jez. Święcajty
 3. Jez. Pozezdrze – Jez. Święcajty

Osobiście polecamy wariant 3. Jest to 12 km trasy, która jest idealna na jednodniową wycieczkę. Wystarczająca by zasmakować mazurskiego klimatu. Ponadto odcinek od jeziora Pozezdrze do jeziora Święcajty jest najdłuższym i najbardziej malowniczym odcinkiem rzeki. W tym wariancie przepływa się również przez jezioro Stręgiel, na którym można zobaczyć 3 ha wyspę.

Jak wygląda spływ kajakowy w okolicach Giżycka i Mikołajek w praktyce?

Klienci dojeżdżają do miejscowości Kolonia Rybacka nad jeziorem Święcajty (5 km od Węgorzewa), następnie wraz z kajakami udają się do miejsca startu, czyli jeziora Pozezdrze. Kończą spływ na plaży jeziora Święcajty w Ogonkach. Sapina nie jest rzeką komercyjną, dlatego może się poszczycić niezwykłą ciszą, którą mącą tylko dźwięki natury. To idealne miejsce, aby pozostać sam na sam ze swoimi myślami. Rzeka urzeka bujną roślinnością, szczególnie zachwycające są lilie wodne. Będąc na Mazurach (niedaleko Giżycka, czy Kętrzyna) warto poświęcić jeden dzień na kajakową przygodę. To niezwykła lekcja pracy zespołowej i wytrwałości. Kajaki są stabilne, niewywrotne, do wyboru są wiosła lekkie (aluminiowe) oraz bardziej wytrzymałe (drewniane),  a sama rzeka Sapina jest rzeką spokojną, bez rwącego nurtu, co sprzyja rodzinnym wypadom.

Niezbędne informacje są dostępne bezpośrednio na stronie:

www.kajakowemazury.pl

Spływ kajakowy na Mazurach – najnowsze kajaki, aluminiowe wiosła

Wspaniała opcja kajakarstwa i pieszych wycieczek, aby doświadczyć przyjemnego mazurskiego słońca oraz świeżości ich lasów jest rzeka Sapina.

Wyrusz w swoją kajakową przygodę ze Śluzy w Przerwankach. Zauważysz przebłyski przybrzeżnego toru i doświadczysz zbliżenia magii wysp na jeziorze Stręgiel. Po zakończeniu ciesz się jednym ze wspaniałych obiadów w restauracjach w Ogonkach, przed zamianą wiosła na buty do chodzenia. Odkryj wyraźne strumienie, rodzimy krzew i niesamowite widoki na szlak Wielkich Jezior Mazurskich, na których czarterowane są jachty motorowe oraz houseboaty.

Uwaga ta podróż może przebiegać w odwrotnej kolejności – w górę rzeki, czyli „pod prąd” dla prawdziwych twardzieli.

Wiosłowanie jest naszą działalnością, a wszystkie działania są wspierane przez naszą wyspecjalizowaną bazę kajakową. Na koniec spływu jest możliwość skorzystania z płatnych gorących pryszniców, bezpłatnego przechowywania sprzętu oraz transportu klientów. Zapewniamy również wysokiej jakości miękki sprzęt – dostosowany do każdego klienta przez naszych przewodników i wysokiej jakości twardy sprzęt – dostosowany do wygody dla każdego klienta.

Podczas tej podróży na rzece Sapina nasi goście mogą liczyć na profesjonalnego przewodnika, który przez około 4 godziny będzie dzielił się swoją wiedzą i pasją do Mazur. Na trasie można spożyć w bezpiecznym miejscu swoje przekąski i lunche, zaprojektowane wokół zdrowia i energii.

Kajakarstwo na Mazurach – przygotowonie do spływu

Jeśli dopiero zaczynasz pływać kajakiem, a ostatnio zostałeś otoczony przez doświadczonych kajakarzy, jest szansa, że ​​zabrzmiało to tak, jakby mówili w obcym języku. Nie bój się, początkujący kajakarzu!

Oto kilka typowych terminów technicznych używanych do opisu kajaków, których często nie można usłyszeć nigdzie indziej:

Stabilność: Termin ten odnosi się do stabilności kajaka. Czy potrafisz się poruszać zgrabnie, bez przewracania się kajakiem, czy wioślak czuje się jednak chwiejnie? Szerokość kajaka jest ważnym czynnikiem wpływającym na stabilność. Ogólnie rzecz biorąc, im szerszy kajak, tym bardziej stabilny. W grę wchodzi również projekt kadłuba.

Łatwość manewrowania: zwrotność kajakowa odnosi się do tego, jak szybko i sprawnie obraca się kajak i reaguje na ruchy pióra wiosła. Krótsze kajaki z płaskimi dnami są często najbardziej zwrotne.

Prędkość: Jak szybko i sprawnie porusza się kajak po wodzie? Dłuższe, bardziej wąskie kajaki są często szybsze, ponieważ mają zdolność pokonywania wody i tworzenia mniejszego oporu.

Śledzenie: odnosi się do tego, jak prosto porusza się kajak. Czy po zatrzymaniu wiosłowania porusza się w prostym ruchu do przodu? Jeśli tak, to znaczy, że ma dobre śledzenie. Kajaki ze świetnym śledzeniem są często mniej zwrotne.

Kadłub: To jest klucz twojego kajaka. Dla kajaków polietylenowych będzie to tylko plastikowa powłoka: bez siedziska, bez dodatkowych funkcji. Konstrukcja tej części kajaka sprawia, że ​​jest stabilna lub niestabilna, szybka lub wolna. Oto kilka terminów związanych z kadłubem: więcej informacji dot. budowy kajaków na tej stronie.

Informacje dodatkowe

Miejscowość

Giżycko, Kętrzyn, Mikołajki, Węgorzewo

Forma wypoczynku

Aktywny wypoczynek, Imprezy integracyjne

2 opinie dla Kajaki Giżycko Węgorzewo

 1. 5 z 5

  Maja

  Mocne 5, polecam firmę Kajakowe Mazury tak jak wszyscy jej klienci, patrząc po opiniach w innych miejscach w Internecie. Kajaki nowoczesne, lekkie wiosła, super miła obsługa.

 2. 5 z 5

  Basia

  Spływ kajakowy rzeką Sapiną to super pomysł na wakacyjną, rodzinną atrakcje. Na trasie spływu są też jeziora. Rzeka nie jest zatłoczona.

Dodaj opinię

Original price was: 100.00 zł.Current price is: 90.00 zł.

Spływy kajakowe Sapiną: wynajem kajaków w okolicy Giżycka i Węgorzewa.

ul. Spacerowa 21, 11-600 Kolonia Rybacka

Jesteśmy tutaj.