Portal prezentuje Państwu pełną listę ofert SPA na Mazurach.

Hotel SPA Wellness

Geneza SPA

Praktyka podróżowania do gorących lub zimnych źródeł w nadziei, że uda się wyleczyć jakąś dolegliwość, pochodzi z czasów prehistorycznych. Podczas badań archeologicznych w pobliżu gorących źródeł we Francji i Czechach odkryto wiele złożonych tam darów z epoki brązu m.in. cennej broni. W Wielkiej Brytanii starożytna legenda przypisywała odkrycie gorących źródeł w Bath (Anglia) pierwszym celtyckim królom. Dzisiaj rytualne oczyszczenie przez wodę można zauważyć podczas ceremonii wszystkich największych religii świata – odzwierciedlają one starożytną wiarę w uzdrawiające i oczyszczające właściwości tego żywiołu.

 

Rozwój SPA

Lecznictwo uzdrowiskowe jest przedmiotem prac wielu dyscyplin klinicznych. Zaprocentowało to wieloma badaniami naukowymi, które wykorzystując możliwości fizjoterapii uzdrowiskowej, doprowadziły do holistycznego spojrzenia na ludzki organizm.

Dynamiczny rozwój tej gałęzi medycyny generuje zapotrzebowanie na fachowców z profesjonalną wiedzą i dużym doświadczeniem, w tym m.in. fizjoterapeutów, techników, masażystów, kinezyterapeutów oraz różnego rodzaju lekarzy.

Portal prezentuje wiele ofert ośrodków SPA, zlokalizowanych na terenie i w okolicy Pojezierza Mazurskiego, posiadających bogate doświadczenie swojej kadry pracowniczej oraz nowoczesną technologię w połączeniu z najwyższej jakości wyposażeniem gabinetów.