Park wodny Tropikana

Park wodny Tropikana w Mikołajkach jest parkiem rozrywki posiadającym baseny zamknięte, połączone tunelowo z basenami zewnętrznymi otwartymi nawet zimą. Na wyposażeniu kompleksu są zjeżdżalnie wodne dostosowane do osób w różnym wieku, zraszalnie (wodne place zabaw), jacuzzi oraz rwące rzeki.

Sauny fińskie parku Tropikana zostały zaprojektowane na temperaturę często przekraczającą 100° C oraz na stosunkowo niski poziom wilgotności. Para wytwarzana jest poprzez zalewanie wodą gorących kamieni.

Dostępna jest również łaźnia parowa (turecka), w której wilgotność zbliża się do 100%. Panująca w niej temperatura jest znacznie niższa i wynosi około 40° C. „Ciepło na mokro” spowodowałoby oparzenia, gdyby temperatura była o wiele wyższa.

W Mikołajkowym ośrodku warto zajść do śnieżnej sauny, wykorzystywanej również do krioterapii. Jej działanie polega na przyciągnięciu krwi do rdzenia ciała i stymulowaniu białych krwinek. Korzystanie ze śnieżnej sauny pomaga w walce z chorobami w podobny sposób, jak gorąca sauna. Przebywanie w temperaturze – 110° C zalecane jest wyłącznie przez około 3 minuty.

Houseboat production & Motorboat
(Cabin Cruiser, Day Cruiser and Motor Yacht) for sale: 
mboat