Lunapark Bajka w Giżycku

Lunapark „Bajka” w Giżycku powinien znaleźć się na trasie zwiedzających, którzy kochają adrenalinę! Co roku w sezonie ląduje przy ulicy Kolejowej 9 w Giżycku, niedaleko portu i molo. W swojej ofercie posiada atrakcje takie jak Top Spin, Voyager, Mega Mix i wiele innych. Jeśli jesteś fanem mocnych wrażeń, koniecznie zaznacz ten punkt na planie wycieczki!

Lunapark – kilka słów historii

Dreszczyk emocji na wirujących wózkach, to cecha charakterystyczna parków rozrywki. Pierwszymi atrakcjami były karuzele, które pochodzą z treningowych metod kawalerii, po raz pierwszy zastosowanych w średniowieczu. W XIX wieku karuzele były powszechne w parkach na całym świecie.

Kolejną atrakcją była kolejka górska. Jej początki sięgają siedemnastowiecznej Rosji, gdzie początkowo używano wyłącznie sań jeżdżących swobodnie po stokach śnieżnych, na dole których usypywano piach do hamowania. Ta prymitywna forma rozrywki, zwana Rosyjskimi Górami, była początkiem poszukiwań jeszcze bardziej ekscytujących przejażdżek.

Kolumbijskie Targi z 1893 roku były żywym polem doświadczalnym dla przejażdżek rozrywkowych. Wśród nich były także takie, których publiczność nigdy wcześniej nie widziała, m.in. pierwsze na świecie diabelskie koło.

Houseboat production & Motorboat
(Cabin Cruiser, Day Cruiser and Motor Yacht) for sale: 
mboat