Molo w Giżycku

Kładka z centrum miasta na jezioro Niegocin

Spacer po molo możliwy tylko w Sopocie? Bynajmniej – zapraszamy do Giżycka!

Swoją przechadzkę możemy rozpocząć już na pasażu portowym, niedaleko centrum miasta. To właśnie stamtąd, prosto na molo, poprowadzi nas giżycka kładka o długości 71,2 metrów! Kładka została wyposażona w windy, więc nie stanowi przeszkody nawet dla osób z wózkiem. Z góry mamy niepowtarzalny widok na port oraz jezioro Niegocin, a to dopiero początek! Idziemy dalej. Przepiękna panorama, wiatr we włosach i słońce na twarzy. Siadamy na ławeczce – chciało by się spędzić tutaj cały dzień! Obserwujemy Niegocin, port oraz ujście kanału giżyckiego. Latem, przy dobrej pogodzie, port pustoszeje, zaś na jeziorze aż roi się od żagli i jachtów motorowych. Nie musimy być na łódce, aby poczuć niezwykły mazurski klimat.

Pierwsze molo w Giżycku, dające schron łodziom w porcie od silnego falowania jeziora, powstało w 1970 r. Czterdzieści lat później w 2011 r. dzięki odpowiedniemu dofinansowaniu zostało przebudowane: zwiększone i wzmocnione.

Molo to obowiązkowy punkt wycieczki do Giżycka. Kiedy już nacieszymy oko, możemy udać się na wesołe miasteczko, plażę lub do jednej z pobliskich knajp, a wieczorem… Wrócić i podziwiać zachód słońca. Przeżycie nie do opisania!

ul. Kolejowa, 11-500 Giżycko
Get directions

POLECANE:

czarter jachtów motorowych mazury


kajaki gizycko - kajakowemazury.pl


Produkcja & sprzedaż łodzi motorowych i houseboatów:

motor boat - mboat