Molo Giżycko

Spacer po molo możliwy tylko w Sopocie? Bynajmniej – zapraszamy do Giżycka!

Swoją przechadzkę możemy rozpocząć już na pasażu portowym, niedaleko centrum miasta. To właśnie stamtąd, prosto na molo, poprowadzi nas giżycka kładka o długości 71,2 metrów! Kładka została wyposażona w windy, więc nie stanowi przeszkody nawet dla osób z wózkiem. Z góry mamy niepowtarzalny widok na port oraz jezioro Niegocin, a to dopiero początek! Idziemy dalej. Przepiękna panorama, wiatr we włosach i słońce na twarzy. Siadamy na ławeczce – chciało by się spędzić tutaj cały dzień! Obserwujemy Niegocin, port oraz ujście kanału giżyckiego. Latem, przy dobrej pogodzie, port pustoszeje, zaś na jeziorze aż roi się od żagli i jachtów motorowych. Nie musimy być na łódce, aby poczuć niezwykły mazurski klimat.

Pierwsze molo w Giżycku, dające schron łodziom w porcie od silnego falowania jeziora, powstało w 1970 r. Czterdzieści lat później w 2011 r. dzięki odpowiedniemu dofinansowaniu zostało przebudowane: zwiększone i wzmocnione.

Molo to obowiązkowy punkt wycieczki do Giżycka. Kiedy już nacieszymy oko, możemy udać się na wesołe miasteczko, plażę lub do jednej z pobliskich knajp, a wieczorem… Wrócić i podziwiać zachód słońca. Przeżycie nie do opisania! Zapraszamy również na Houseboat na Mazury.

Informacje dodatkowe

Miejscowość

Giżycko

Zwiedzanie

Punkt widokowy

2 opinie dla Molo Giżycko

  1. 5 z 5

    Ania

    Deptak pierwsza klasa. Molo w Giżycku to najlepsze miejsce na spacer z dziećmi.

  2. 5 z 5

    K.NOWICKI

    Pod względem długości drugie po Sopocie. Super miejsce do spacerowania i odpoczynku

Dodaj opinię

ul. Kolejowa, 11-500 Giżycko