Stado Ogierów

Kętrzyńskie Stado Ogierów zbudowane zostało w 1877 r. Składa się z kompleksu budynków stadniny koni i szczyci się mianem jednej z najdłuższych stajni w Europie: mierzy 200 m długości oraz posiada 162 boksy dla koni.

Do 1945 r. Stado Ogierów w Kętrzynie obsługiwało południowo – wschodnie powiaty Prus Wschodnich. Było obok Geogenburga, Braniewa i Kwidzyna jednym z czterech stad ogierów w Prusach Wschodnich. Głównie hodowano konie rasy wschodnio-pruskiej i trakeńskiej. Dzisiaj stado zajmuje się rasami zimnokrwistymi oraz szlachetnymi.

Jazda konna, stadniana / stajnia koni w Kętrzynie

Na stałe do kalendarza imprez kętrzyńskiego Stada Ogierów wpisały się pokazy i zawody konne z udziałem czołówki krajowych jeźdźców, znane w kraju i za granicą. Podczas pokazów konnych najbardziej emocjonująca jest tzw. poręcz, polegająca na złączeniu w rzędzie kilkunastu ogierów zimnokrwistych. Stado ustanowiło rekord świata, który wynosi 22 ogiery.

Klub Stado Kętrzyn działający przy Stadzie Ogierów oferuje miłośnikom koni jazdę w siodle, przejażdżki powozami ze zwiedzaniem zabytków w okolicznych miejscowościach, naukę jazdy konnej oraz zwiedzanie stajni łącznie z powozownią.

Informacje dodatkowe

Miejscowość

Kętrzyn

Zwiedzanie

Dla dzieci, Muzeum

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Stado Ogierów”

ul. Bałtycka 1, 11-401 Kętrzyn

Godziny otwarcia:

  • pn. – pt. : 8:00 – 16:00
  • weekendy: nieczynne