Restauracja „Baba Pruska” Sztynort

W lokalu serwowane są polskie potrawy, takie jak bigos, pierogi, biała kiełbasa, kotlet schabowy, gołąbki, czy zrazy. Oferowana jest wymowna zupa grzybowa, ogórkowa, pomidorowa, rosół,  najlepszy w okolicy żurek, flaki oraz barszcz.

Główny posiłek może składać się z trzech dań. Wśród tradycjonalistów zaczyna się on od zupy, takiej jak popularny rosół, czy zupa pomidorowa lub bardziej uroczysty barszcz lub żurek. W restauracji podawane są przystawki, m.in. śledź (przygotowany w oleju lub w śmietanie), wędliny, czy sałatki warzywne.

Danie główne zazwyczaj obejmuje porcję mięsa, np. pieczeń lub kotlet schabowy. Warzywa, obecnie zastąpione liściastymi zielonymi sałatkami – rozdrobnione warzywa korzeniowe z cytryną i cukrem (marchew, seler, buraczki) lub kapusta kiszona. Posiłki podawane zwykle z ziemniakami, ryżem lub tradycyjną kaszą.

Po uczcie zapraszamy na deser, jakim jest lokalne ciasto lub lody podawane nieopodal restauracji. Takie atrakcje tylko na węgorzewskiej ziemi!

Informacje dodatkowe

Miejscowość

Węgorzewo

Rodzaj jedzenia

Restauracja, Smażalnia ryb

2 opinie dla Restauracja „Baba Pruska” Sztynort

  1. 5 z 5

    Bibi

    Bardzo fajna i miła obsługa, uśmiechnięta Pani Martyna – polecam, skromna i bardzo kuturalna. To co poleciła kelnarka tak jak powiedziała, było pyszne.

  2. 5 z 5

    Karolina

    Byłam że znajomymi na kolacji, wszystko smakowało, bardzo miła obsługa, kelnerka Martyna profesjonalna. Polecam

Dodaj opinię

Dawna, kultowa tawerna Zęza w Sztynorcie

Sztynort 11, 11-600 Sztynort