Indiańska wioska w Spytkowie

Pamiętacie zabawę w Indian z dziecięcych lat? A może byli oni bohaterami Waszej ulubionej książki, bajki lub filmu? Co tak naprawdę wiemy o indiańskiej kulturze? Czas to zweryfikować!

Mazurska osada Indian została zlokalizowana na trasie z Giżycka do Węgorzewa. To doskonałe miejsce, aby odkryć niezwykłą historię Indian i poznać ich zwyczaje. Muzeum zostało podzielone na dwie części – pierwsza część to ponad stuletni kamienny obiekt, w którym zaprezentowano oryginalne rękodzieło, stroje, broń i zabawki Indian, zaś drugą część stanowi model indiańskiej wioski. Znajdują się tam oryginalnej wielkości tipi i inne konstrukcje obrzędowe. Indiańska wioska w Spytkowie posiada ofertę zarówno dla grup zorganizowanych jak i turystów indywidualnych. To miejsce stworzone przez ludzi z pasją, od dawna zafascynowanych kulturą Indian.

Muzeum jest otwarte dla turystów indywidualnych od maja do końca września w godzinach 10:00 – 18:00 (codziennie). Na miejscu jest możliwość skorzystania z indiańskiej strzelnicy (dodatkowo płatne) oraz zakupu ciekawych pamiątek, takich jak łapacze snów, amulety i biżuteria etniczna. Indiańska wioska w Spytkowie to atrakcyjna propozycja zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych podróżników. Warto uwzględnić ją w planie wycieczki!

Indianie Ameryki we wiosce w Spytkowie obok Giżycka

Zgodnie z badaniami archeologicznymi i genetycznymi Ameryka Północna i Południowa były ostatnimi kontynentami na świecie, które zdobył pierwotny człowiek. Podczas zlodowacenia w Wisconsin, 50-17,000 lat temu, spadające poziomy mórz pozwoliły ludziom przejść przez lądowy most Beringia, który połączył Syberię z Alaską. Lodowiec Laurentide obejmował większość Ameryki Północnej, blokując koczowniczych mieszkańców i ograniczając ich jedynie do Alaski.

Badania genetyczne sugerują, że pierwsi mieszkańcy obu Ameryk mają jedną populację przodków, taką, która rozwinęła się w odizolowanej Beringi. Izolacja tych ludzi mogła trwać 10-20 000 lat. Około 16 500 lat temu lodowce zaczęły topnieć, pozwalając ludziom przemieszczać się na wschód do Kanady oraz dalej na południe.

Dalsze losy Indian oraz ich kulturę poznacie w Spytkowie!

Informacje dodatkowe

Miejscowość

Giżycko

Zwiedzanie

Dla dzieci, Muzeum

1 opinia dla Indiańska wioska w Spytkowie

  1. 5 z 5

    Bartek

    Wioska indiańska stworzona i prowadzona z pasją. Ciekawy pomysl na spedzenie czasu w wakacje z dziećmi w okolicy Gizycka / Wegorzewa. Fajny spacer, który pozwala sie przeniesc w inną epoke. Warto!

Dodaj opinię

Muzeum Indian

Spytkowo 48, 11-500 Giżycko