Świeże lub wędzone ryby

Świeże ryby na Mazurach, łowione z czystych jezior

Będąc na Mazurach koniecznie trzeba spróbować świeżej ryby. Codziennie w godzinach porannych, prosto od rybaków, można ją zakupić w Zakładzie Rybackim w Ogonkach koło  Węgorzewa.

Do najpopularniejszych gatunków należą:
– szczupak,
– węgorz,
– lin,
– sielawa,
– okoń.

W sezonie letnim (lipiec, sierpień) jest również możliwość zakupienia ryby wędzonej

m.in. sielawy i węgorza. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Ryba jest niskotłuszczowym, wysokiej jakości białkiem. Świeże ryby są wypełnione kwasami tłuszczowymi omega-3 oraz witaminami D i B2 (ryboflawina). Ich mięso jest bogate w wapń i fosfor, a także jest doskonałym źródłem minerałów, takich jak żelazo, cynk, jod, magnez i potas.

Szczególnie ważnym składnikiem są kwasy tłuszczowe omega-3, które pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu mózgu oraz w rozwoju wzroku i nerwów u noworodków podczas ciąży. Ich spożywanie zmniejsza ryzyko depresji, ADHD, choroby Alzheimera, otępienia i cukrzycy, a także może zapobiec stanom zapalnym. Kwasy te nie są produkowane przez ludzki organizm, zatem powinny być dostarczane razem z jedzeniem. Kwasy tłuszczowe omega-3 znajdują się we wszystkich rodzajach ryb – zwłaszcza w tych tłustych.

Polski Instytut Żywności i Żywienia zaleca spożywanie ryb co najmniej dwa razy w tygodniu w ramach zdrowej diety. Ryby bogate w białko, witaminy i składniki odżywcze mogą obniżyć ciśnienie krwi i zmniejszyć ryzyko zawału serca lub udaru mózgu.

Informacje dodatkowe

Miejscowość

Węgorzewo

Rodzaj jedzenia

Produkt regionalny

1 opinia dla Świeże lub wędzone ryby

  1. 5 z 5

    Darek

    Kupuję wędzoną rybę w rybaczówce w Ogonkach co roku gdy jestem na wakacjach w Wegorzewie. Zawsze świeża i smaczna. Dostepna też surowa. Prosto z jeziora. Polecam! Najlepszy punkt sprzedaży w tej okolicy w sezonie.

Dodaj opinię

ul. Giżycka 14, 11-600 Ogonki

Godziny otwarcia:

  • pn.- pt.: 7:00 – 15:00