Kajakiem po Sapinie, czyli eksploracja mazurskiej fauny i flory – jedna z większych węgorzewskich atrakcji.

Żeby wyruszyć na spływ kajakowy rzeką Sapiną potrzeba bardzo niewiele, wystarczą jedynie chęci. Przez resztę przeprowadzi Was firma kajakowemazury.pl.

Na swojej stronie prezentują trzy trasy spływu:

  1. Jez. Gołdopiwo – Jez. Święcajty
  2. Śluza Przerwanki – Jez. Święcajty
  3. Jez. Pozezdrze – Jez. Święcajty

Osobiście polecamy wariant 3. Jest to 12 km trasy, która jest idealna na jednodniową wycieczkę. Wystarczająca by zasmakować mazurskiego klimatu. Ponadto odcinek od jeziora Pozezdrze do jeziora Święcajty jest najdłuższym i najbardziej malowniczym odcinkiem rzeki. W tym wariancie przepływa się również przez jezioro Stręgiel, na którym można zobaczyć 3 ha wyspę.

Jak to wygląda w praktyce?

Klienci dojeżdżają do miejscowości Kolonia Rybacka nad jeziorem Święcajty, następnie wraz z kajakami udają się do miejsca startu, czyli jeziora Pozezdrze. Kończą spływ na plaży jeziora Święcajty w Ogonkach. Sapina nie jest rzeką komercyjną, dlatego może się poszczycić niezwykłą ciszą, którą mącą tylko dźwięki natury. To idealne miejsce, aby pozostać sam na sam ze swoimi myślami. Rzeka urzeka bujną roślinnością, szczególnie zachwycające są lilie wodne. Będąc na Mazurach (niedaleko Giżycka, czy Kętrzyna) warto poświęcić jeden dzień na kajakową przygodę. To niezwykła lekcja pracy zespołowej i wytrwałości. Kajaki są stabilne, niewywrotne, a sama rzeka Sapina jest rzeką spokojną, bez rwącego nurtu, co sprzyja rodzinnym wypadom.

Niezbędne informacje są dostępne bezpośrednio na stronie:

www.kajakowemazury.pl

Zobacz również w okolicy